Kā lielāks pusdienu galds var palielināt produktivitāti

Programmēšanas uzņēmuma Atlassian noliktavai līdzīgajā birojā ir telpa, kas izskatās kā amfiteātris, un tajā notiek visas personāla pulcēšanās, kā arī pusdienlaika vingrošana.

Džejs Simons (Jay Simons), Atlassian prezidents, zina stāstīt, ka ēka sākotnēji bija grāmatu iespiešanas rūpnīca. Viņš saka, ka tā ir kā “liela divstāvu noliktava ar daudzām tērauda sijām un daudz dabisko gaismu”.

Lasīt tālāk …

Uz darbinieku sadarbību orientēts biroja iekārtojums

Pixar birojs

Kad beidzās Otrais pasaules karš, ASV universitātes bija spiestas piepūlēties, lai piesaistītu jaunus studentus. Līdzīgi citām augstskolām, Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts šim nolūkam uzcēla vairākus jaunus daudzdzīvokļu mājokļus, kuros apmesties no kara pārnākušajām jauniešiem un viņu jaunajām ģimenēm. Viens no šiem jaunajiem mājokļiem tika nosaukts par Westgate West, un tas vienlaikus kalpoja arī par pētniecības laboratoriju trim 20. gadsimta spožākajiem sociālo zinātņu zinātniekiem. Atziņas, ko viņi ieguva, pētot šos jaunuzceltos mājokļus un to iemītniekus, pilnībā mainīja cilvēku uzskatus par biroja telpām un to plānojumu.
Lasīt tālāk …